Diyet Lahana Çorbası Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Diyet Lahana Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Diyet lahana çorbası tarifi esasen senelerdir var, sürekli yenilenen bir diyettir. Muhtemelen internette birden fazla farklı türü ile karşılaşacaksınız. Son günlerde ise bu 7 gündelik diyetler çok popüler duruma gelmeye başladı.

Diyet Lahana Çorbası Malzemeleri
 • Yarım lahana
 • 1 kâse kereviz
 • 1 kâse içerisine dilimlenmiş soğan
 • 1 kâse içinde dilimlenmiş havuç
 • 1 kâse içerisine dilimlenmiş yeşil biber
 • 2-3 diş rendelenmiş sarımsak
 • 4 kâse tavuk suyu
 • 400 gr doğranmış domates konservesi (Konserve kullanmak isteğinize bağlıdır, kendiniz de hazırlayabilirsiniz)
 • 1 çay kaşığı fesleğen
 • Yarım çay kaşığı pul-pul biber
 • Yarım çay kaşığı tuz (Arzunuza göre)
 • İsteğinize göre bir miktar karabiber
Diyet Lahana Çorbası Nasıl Yapılır?

2 yemek kaşığı ölçüsünde zeytinyağını ortada derecede kızgın tencereye koyun. İçerisine kereviz, soğan, yeşil biber ve havucu ekleyin. Tencerede güzelce karıştırın. Soğanları ekleyin. Biraz çevirdikten sonra tavuk suyunu ekleyin. Domates ve lahanayı da ekleyin ve çorbayı kaynayıncaya kadar iyice karıştırın. Kaynama başlayınca ateşi azaltın. Lahanalar kıvamını buluncaya civarı ısıtmaya devam edin. Son olarak artan fesleğen, pul biber, karabiber ve tuzu ekleyin.

Lahana Diyeti ile İlgili Mühim Ayrıntılar

Unutmamanız gereken en mühim nokta, bu diyet planı ile oldukça başarılı olmak istiyorsanız, her gün 8 bardak su içmek zaruri. Diyeti bir kerede en fazla 7 gün uygulamalısınız. Ardından asgari 2 hafta ara verip tekrar plan dahilinde uygulayabilirsiniz.

Lahana Diyeti Listesi İçin Örnek Menü

Lahana Diyeti 1. Gün: Bugün istediğiniz kadar meyve ve istediğiniz kadar lahana çorbası haricinde hiçbir şey yememelisiniz. Biz öğüne elma ile başladık, öğlen kocaman bir kâse meyve salatası yedik ve lahana çorbası içtik, akşam ise yeniden lahana çorbası ile kavun salatası tükettik. Ara öğün olarak üzüm yemeyi seçtik. Bahsettiğimiz programa göre siz dilediğiniz meyveleri yiyebilirsiniz, bunları sizlere kendi yaptığımızı örneklemek için, örnek vermek amaçlı anlatıyoruz.

Lahana Diyeti 2. Gün: Bugün lahana çorbası haricinde yalnızca sebze yiyeceğiz. (Mısır ve diğer nişastalı sebzeler dış, patates tüketebilirsiniz) Biz güne fırın patates ile başladık. Bize inanın, sabah öğünde fırın patates çok lezzetli olacak! Biz programdan farklı olarak küçük bir yaramazlık da yaptık ve patatesin içerisine çok az tuz ve tereyağı da koyduk ama siz yapmamaya itina gösterin.

Lahana Diyeti 3. Gün: Bugün istediğiniz kadar lahana çorbasının yakınında hem bir meyve hem bir de sebze tüketebiliriz. (Muz, mısır ve nişastalı sebzeler dış) Bugün bununla birlikte patates de yememeliyiz.

Lahana Diyeti 4. Gün: Bugün mucize çorbamızla birlikte yalnızca muz, süt ve yoğurt yiyebilirsiniz. Açık ifade etmek gerekirse bugün en sıkıcı gün oldu. Çok fazla sevmedik ama diyet listesine uyuyoruz yine de. Programa uymak oldukça önemlidir.

Lahana Diyeti 5. Gün: Çorbamızın haricinde bugün biraz zengin bir menümüz var. İsteğinize göre domates ve protein kaynakları balık, tavuk ve hindi eti tüketebiliriz.

Lahana Diyeti 6. Gün: Bugün protein ve sebze günü! Düne rağmen bugün domates haricinde dilediğiniz çeşitli sebzeleri de tüketebilirsiniz. Biz erken kahvaltımızda zeytinyağı, tuz ve karabiber ile tatlandırdığımız yeşil salata yedik.

Lahana Diyeti 7. Gün: Bugün meyve, sebze ve meyve suyu günü! Bizim bütün et yemek istediğimiz gündü ama üzgünüm yiyemedik. Son gün ve dayanmamız lazım! Tartıya baktığımızda 4 kilo verdiğimizi gördük, keyfimiz geldi! Yeniden de bugün çok aç olduğumuzu söyleyelim ama sonuç istediğimiz gibi.

Diyet Lahana Çorbası Tarifi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Herle Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Herle Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Mantar Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Mantar Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Un Tarhanası Çorbası Nasıl Yapılır?

Un Tarhanası Çorbası Nasıl Yapılır?

Soğuk Çorba Tarifleri ve Malzemeleri

Soğuk Çorba Tarifleri ve Malzemeleri

Çorbanın Yanına Ne Yapılır?

Çorbanın Yanına Ne Yapılır?

Güncel

Kesme Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Kesme Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Pirinç Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Pirinç Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Pirinçli Yayla Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Pirinçli Yayla Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6